רוצה להתחפש לעצמך?

 

חג פורים שמח ויום האישה שמח במיוחד,

הבוקר התקשרה מישהי וביקשה להזמין מופע לפורים עבור חברה כלשהי. לאחר שחככתי בדעתי ושללתי מיני מופעים שבזמנו נהגתי לעשות עם מיני שמאטעס, תחפושות ואביזרים, הצעתי לה מופע ייחודי לפורים של אינטואיציה ותקשור במהלכו תינתן למשתתפים הזדמנות נדירה להתחפש לעצמם. אני אציע, אמרה, ואחזור אליך אם ירצו. היא לא חזרה.

במשך כל השנה אנחנו מסתובבים בעולם מחופשים ליצורים שחלקם חביבים עלינו חלקם הרבה פחות.לאחר הפוגת לילה קצרה בה אנו פושטים את התחפושות ואת המסיכות, אנו מתעוררים בבוקר, שועטים למקלחת, נבהלים כהוגן מהמראה שניבט אלינו מן המראה, ועוטים על עצמנו מיד מסיכה של מישהו-שמתכונן-ללכת-לעבודה. לא מדובר בתפקיד ראשי, אלא בתפקיד מעבר. הנשים מורחות עליהן מיני קרמים, מסיכות מייק אפ, צבעי מלחמה, הגברים נפטרים מן העדויות החייתיות שמבצבצות על לחייהם, וכולם כאחד עוטים על עצמם תחפושות צבעוניות, בגדי קרב אופנתיים, עמם ינסו לעבור את היום באחד התפקידים הפחות חביבים על קהל המתחפשים העולמי – מישהו-שהולך-לעבודה.

בעבודה אנו פושטים את המעילים, חלק מתחפושת המעבר, ועוטים על פנינו ארשת רצינית, לעתים משועממת, לעתים ממורמרת, ופוצחים בתפקיד מישהו-בעבודה. מדובר בתפקיד רציני וממושך, שמונה עד עשר שעות. שחקנים מיומנים זוכים בתחפושות מפתח ניהוליות, עמן יום העבודה מתארך ומתארך ומתארך, ועמו גם הלחץ, המתח, השאפתנות והאגו – כולם אביזרים חיוניים למי שמתחפש למנהל.

ישנם שמתחפשים למנהלים או סתם לעבדים יוקרתיים, שמסרבים לפשוט את התחפושת גם כשמגיע הזמן ללכת הביתה. הם מושכים ומושכים את התפקיד, ולעתים מסיימים אותו בבית חולים, שם הם מחליפים לתחפושת של מישהו-שחטף-התקף-לב, ולפעמים אפילו לתחפושת של מישהו-שחטף-התקף-לב-ומת. התחפושת הזאת היא כבר די סופית, ובתפקיד הזה השחקן ייקבר לנצח נצחים, שם תהיה לו הזדמנות לשכלל את תפקידו ולהצטיין, כפי ששאף כל ימיו.

אלה ששרדו את יום העבודה יעטו על עצמם את תחפושת מישהו-שחוזר-מהעבודה-הביתה, ובבית יעטו את תחפושת מישהו-שחזר-הביתה ואז יחליפו למישהו-שיוצא-בערב-לדייט או לסרט או לפאב, ובלילה יעטו את תחפושת מישהו-עושה-אהבה-עם מישהו-שעושה-אהבה-עם-מישהו, או מישהו-שנוחר-למישהי-באוזן-ולא-נותן-לה-לישון, ואחרי זה, סוף סוף יתפשטו מכל המסיכות ולשעות קצרות, לעתים קצרות מדי, ישובו להיות מי שהם, ישות רוחנית שמתגוררת בגוף פיזי חי ונושם וצמאה לאהוב, לצמוח, להתרחב.

וכל זה רק חלק קטנטנן משפע התחפושות שאנו עוטים על עצמנו, וזה כמובן לא כולל את תחפושת המישהו-כועס-כי-דיברו-אליו-לא-יפה או-כי-פיטרו-אותו-או-כי לא-נתנו-לו-העלאה-במשכורת, ותחפושת מישהו-מתעצבן-על-מישהו-שחתך-אותו בכביש, ומישהו-שמרביץ-למישהי, ומישהי-שמקווה-שזה-שמרביץ-לה-יפסיק-עם-זה, ומישהו-שיודע-הכי-טוב-מכולם-מה-טוב-לכולם ומישהו-שמרגיש-פראייר ומישהו-שחושב-שאלוהים-בכיס-שלו, ומישהו-שחושב-שאלוהים-לא-בכיס-שלו, ומישהו-שחושב-שאין-אלוהים, ומישהו-שחושב-שהוא-מלך-היופי, ומישהו-שאין-לו-שקל, ומישהו-שהיה-לו-שקל, ומישהו-שלא-יודע-מה-הוא-עושה-כאן ועוד ועוד.

אז מה את רוצה להגיד?

שמדי יום שלישי אני מקיימת מפגשים מתוקשרים. בשעה שמונה מתכנסת בביתי קבוצת אנשים מחופשים היטב למישהו-שיצא-למפגש-מתוקשר-ואין-לו-מושג-מה-הולך-להיות-שם, ובאמתחתם שאלה שאולי ישאלו.

כשהערב מתחיל כולם חוששים, מהססים, מחופשים, אבל אז מישהו מחליט  להוריד חלקית איזו מסיכה, בדרך כלל מהשוליות שבהן, ולקפוץ למים. שאלה נשאלת. התקשור מתחיל, התשובה מגיעה. אט-אט ובאין רואה נושרות המסיכות. התשובות שמגיעות נוגעות, מרוממות, מעמיקות, עשירות, מלאות אהבה, תמיכה ועידוד. אט-אט האנרגיות מזדככות, מתנקות, האווירה הופכת דחוסה ומרוכזת יותר ויותר. השבוע מישהו שאל שאלה והריכוז היה כה גבוה עד שנדמה שכולם כבר יודעים את התשובה. ככה זה עם תקשור. זה מדבק, וכשזה מדבק מתברר שלכולנו יש את זה, פשוט המסיכות שעל פנינו מונעות מאתנו לראות מי שאנו ומה שיש בנו.

וכשהמסיכות יורדות, מה אומר לכם, אז מתחילה חגיגה אמיתית. פתאום יש איזו הקלה, נדמה שאנחנו חלק ממשהו כל-כך הרבה יותר גדול ועצום ומופלא, שאנחנו מי שאנחנו, יפים להפליא, ושאולי אנחנו יכולים לחיות עוד קצת בלי המסיכות ובלי התחפושות, ואולי, כשנתרגל ליופי הזה, החשוף, הפגיע, הרגיש, נוכל גם לתמיד.

מזמינה אתכם לבוא למפגש מתוקשר באחד מימי ג’ הקרובים, להסיר את המסיכה ואת התחפושת, ולעשות הכרה עם מי שאתם ולאפשר לעצמכם להיות בקשר עם עצמכם העמוק, השקט, הגבוה.

מחיר השתתפות בערב זה במהלך חודש מרץ: 50 ש”ח .

החל מחודש אפריל מחיר הערב יעלה ל-70 ש”ח.

 

להזמנת מקום התקשרו אלי בטלפון: 052-3225319 או שילחו לי מייל: nivalev@012.net.il

שימו לב! הערבים מתמלאים די מהר ומספר המקומות מוגבל. מהרו להזמין מקום!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>