צמיחה בכל מחיר

בעת כתיבת שורות אלה הכרמל עודו אפוף להבות, אבל בעוד שעות אחדות יצליחו כוחות הכיבוי לכתר את האש ובתוך ימים ואולי אף מספר שבועות היא תכבה לאיטה. כדרך בני האדם נתפנה אז לעשות חשבון נפש. יהיו שיחפשו את האשמים ויהיו שידרשו ועדת חקירה ממלכתית. יהיו שיטילו את האשמה בחטאים, במתירנות ובאובדן הערכים, ויהיו שיחפשו תשובה רוחנית ועמוקה יותר.

כך או כך לא נוכל להתעלם מהשיעור עצום הממדים שהזמנו לעצמנו, מגודל השעה ומההזדמנות המופלאה להתבונן בחיינו וללמוד את הטעון לימוד.

ואם כבר ללמוד, אז למה שלא נלמד מהטבע עצמו? כי בעודנו בוכים, מבקרים, כועסים, מחפשים במי לתלות את האשמה, יתחיל הטבע במלאכת השיקום הקדושה. למעשה המלאכה כבר החלה באזורים מסויימים בהם שככה כבר האש. את הטבע לא ממש מעניין מי אשם וגם לא ועדת החקירה הממלכתית. הטבע לא לוקח באופן אישי שום דבר. הוא לא נעלב, לא נפגע, לא כועס ולא רוטן. לטבע אפילו אין שום עניין להתרפק על העבר, לבכות את מה שעלה באש, ואפילו לא לנסות להציל מה שחרב. את הטבע מעניין רק דבר אחד –  להשתקם במהירות הרבה ביותר, להתקדם, לצמוח ולהצמיח. את כל האנרגיה שהטבע יכול לגייס הוא יכוון למשימה זו ולמשימה זו בלבד. וכל עלה שינבט וכל שורש שיעמיק וכל גבעול שיוריק יהוו הוכחה לחוק הראשון של היקום – חוק הצמיחה. ייתכן אף, כפי שקרה לא פעם בעבר, שהשריפה הזאת תתגלה כמנוף אדיר לטבע שיצמיח בעקבותיה יערות וצמחייה עבותה, יפה, בריאה וחזקה יותר. חוק הצמיחה אומר שמטרת החיים היא צמיחה ושגשוג ושאין מטרה אחרת. לשווא נחפש ברעיונות, בדיעות, בפילוסופיה, בהתחכמות. כל מה שחי נולד כדי לצמוח ולהצמיח, ובסופו של דבר ליבול, לשנות מצב ולשוב פעם נוספת בכל צורה שהיא כדי להמשיך את מלאכת הצמיחה.

עכשיו הרשו לי לפנות אליכם ולשאול אתכם -

  • האם אתם צומחים?
  • האם גבעוליכם מוריקים?
  • האם העלים שלכם מבריקים מהתרגשות, מהתלהבות?
  • האם החיים שלכם הם ביטוי לאותה התרגשות?
  • האם אתם נסערים מהחיים?

כי אם לא אז הרשו לי להזמין אתכם לקום מהכורסא ולהתחיל לנקוט בצעדים בוני צמיחה.

ואם אינכם יודעים כיצד, אני יכולה לעזור. איך?

אני שמחה לבשר כי החל מיום ג’, 14 בדצמבר, אקיים שיעורים פתוחים בביתי. השיעורים יתקיימו בשלב ראשון פעם בשבועיים.

מהו שיעור פתוח?

שיעור פתוח הוא אירוע רוחני, ספונטני של השראה ועבודה אישית. בכל שיעור נעסוק בהיבט מסויים של החיים, ונעמיק בו. במהלך השיעור תוכלו גם להציג שאלות ולקבל תשובות.

שיעור פתוח אינו סדנה ואין תוכנית מוגדרת מראש. בכל פעם ייקבע נושא השיעור על פי תחושתי. ניתן גם להציע נושא שמעסיק אתכם, אך אין הבטחה שהשיעור יעסוק דווקא בנושא זה.

במהלך השיעור ננסה להתמקד ולהפנות זרקור לנושא שנבחר. ננסה לבחון כיצד הנושא משפיע עלינו, מהו השיעור שעלינו ללמוד, ומה ניתן לעשות כדי להעמיק ולשנות את הטעון שינוי.

שיעור פתוח הוא אירוע של השראה, לימוד וחידוד נושאים שעל סדר היום שלנו בחיינו. לא מדובר בשיעור אינטלקטואלי ולא במסירת אינפורמציה, אלא בלימוד חווייתי, רוחני שיאפשר למשתתפים להציף, לשאול ולקבל תשובות למה שמעסיק אותם בעת הזאת.

למי מיועד השיעור הפתוח?

לכל המעוניין. מדובר בהזדמנות לרענן, לחדש, לקבל השראה, תשובה, שיתוף ואהבה. אין צורך להתחייב למסגרת ממושכת ולא מדובר בסדנה אלא באירוע חד-פעמי. בכל פעם אירוע חד-פעמי.

כמה זמן זה נמשך?

3 שעות. בין השעות 20:00 -23:00.

איפה זה קורה?

בביתי שברמת אביב. המעוניינים מתבקשים להתקשר תחילה ולשריין מקום בטלפון: 052-3225319.

כמה זה עולה?

50 ש”ח למשתתף. מחיר סמלי זה מבטא את רצוני לשתף כמה שיותר אנשים בשיעורים הפתוחים מבלי שהדבר יעמיס יתר על המידה מבחינה כספית.

 רוצים לדעת מי אני?

שמי ניבה לב ואני מורה רוחנית. נפלה (או יותר נכון עלתה) בידי הזכות ללוות אנשים רבים בתהליכי שינוי וצמיחה ואני אומרת לכם. מדובר במחזה מרהיב שאין כמותו בעולם. הרגע בו נפתחת ההכרה ואדם מזהה את יעודו ואת הנתיב בו עליו לצעוד, הוא רגע מקודש. אושר עילאי. אך לא מדובר ברגע בודד אלא בצעד ראשון שמבשר על החגיגה הגדולה מכולן – חגיגת החיים, ועל תחילתו של מחול שתכליתו איחוד עם מי שאנו באמת, מחול שמביא עימו שגשוג, עצמאות כלכלית, אהבה עצמית, בריאות ומצויינות.

אל תטעו! בכל אחד מאיתנו גדולה שאין לה שיעור. כן כן, גם אתה ואת שקוראים עכשיו מאמר זה. יש בכם גדולה שאין לה שיעור. גם אתם רשאים ולמעשה חייבים לחיות חיים של עושר, בריאות ומצויינות. כל דבר פחות מזה אינו ראוי לכם.

אינני מחדשת לכם דבר. תמיד ידעתם שיש בכם גדולה. תמיד ידעתם שקיים בכם פוטנציאל עצום של ידע, הכרה, נתינה וקבלה. לעתים נדמה לכם שהפוטנציאל הזה לכוד בתוך כספת נעולה ושלעולם לא תמצאו את הקומבינציה המתאימה לפתיחתה, שהנה חולפים להם החיים, כולם יודעים ועושים ומשיגים, ורק אתם נשארתם מאחור.

אני שמחה לבשר לכם שאין זה כך. אינכם מאחור. אם אתם קוראים עכשיו מאמר זה לא רק שאינכם מאחור אלא אתם בראש החץ ממש. חוד החנית. אתם בין המאושרים שיודעים את הסוד הגלוי ביותר בתבל – אין מחסור בכלל. השפע הוא אינסופי. כל אחד יכול לחיות חיים מלאים ומאושרים, והדרך לשם יפה מאין כמוה.

 

הנה דברים שכתבו לי:

שלום ניבה, יקירתי!

 

נפגשנו במסגרת מפגשים של אנשים מעט “אחרים”. אנשים, שבחרו

לגדול ולשנות, להכניס מהות לחייהם. גאווה גדולה להיות חלק מסביבה כזו.

יחד עם זאת, זהו מקום מאוד לא נוח להיות בו.

זה מפחיד ומאיים, רוב האנשים אינם מבינים מה גורם לך להתנהג כך …

ושם, כאשר אבדה לי הדרך, בדרך לשינוי, ביקשתי לפגוש בך שוב …

לא סתם! מורת דרך את, ובדיוק לך הייתי זקוקה!

המפגש עשה דבר אחד עיקרי – האיר!

בעיקר פנימה – האיר על הפחדים, החששות והספקות (והם הרי מתים מפחד מזה).

האיר גם על היכולות … נגע …

בזכותך, היום אני צועדת בדרך מוארת … בדרך ברורה יותר.

קלה היא בטח לא, אבל מלאת אתגרים וסיפוק.

תודה לך יקירה. כמה טוב לדעת, שיש לי אותך!

באהבה גדולה

 

פלורה דה לה ראה

 

 

…אם ברצונך לשנות נושא חשוב בחייך,אם ברצונך להזיז מכשול כלשהו, להגיע למטרה (כלכלית, זוגית וכו’..) אם אתה באמת מחוייב לעצמך ולרצון לעבוד, אם אתה באמת מוכן לקפוץ למים ולפתוח ת’עינים עד שישרוף, אד אני ממליץ בחום על סדנא שהיא חווייה, שהיא תיקון שהיא כלי עבודה לאורך כל הדרך. אם אתה לא מוכן לכל אלה – עזוב אותנו באימא שלך.

תודה ניבה,

 

פורת הגר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>