שתיקה שווה זהב

עבר יותר מחודש מאז שלחתי אות חיים לרשימת הדיוור המופלאה שלי. הסיבה לשתיקתי הממושכת היתה שלאחר המופע “גם אני אלוהים”, שעלה ב-1 ביולי שעבר וסבל מקשיים תפקודיים מסויימים בלשון המעטה, חזרתי לתנור כדי לאפות עוד קצת את התבשיל ועל הדרך גם לאפות את עצמי.

אז קודם כל השיעור המופלא שלמדתי הוא שאין דבר כזה כישלון. כלומר יש אירועים ומצבים שאינם עולים בקנה אחד עם הציפיות שלנו, אבל הבעיה היא בדרך כלל עם הציפיות ולא עם האירועים.

אז נכון שהבטחתי סטנד אפ ספיריטואלי, ונכון שחטפתי התקף חרדה על הבמה ושכחתי כל מה שרציתי לומר, ונכון שיצאו לי קטעי דברים מבולבלים, ונכון שהתנגדתי להיות בהתקף חרדה, ולכן רק הלכתי והתחפרתי בתוכו, ונכון שחלק מהאנשים יצאו באמצע, ושאלה שנשארו נאלצו להתמודד עם מחזה לא פשוט, אבל אנושי ביותר – אישה עומדת על הבמה, מנסה בכל כוחה לתפוס שליטה על המצב, ושליטה אין.

כמה מאמץ אנו משקיעים בניסיון לשלוט באירועים, לכוון, להתוות את הדרך, להיראות מצליחים ומוצלחים, לשדר ביטחון עצמי, להציג חזות כל יודעת, שאינה מתמוטטת בקלות, והנה התמוטטות. התרסקות. וכל האויר יוצא מהבלון בסילון דק, ועודני מנסה להחזיק בכוח את הבלון ולסתום את החור, והחור הולך ונפער, והבלון הולך ומתרוקן, ו אני על הבמה, לא בורחת, עומדת שם ככלי ריק, נטולת שליטה, אחוזת חרדה ופאניקה, מבוהלת מהרעיון שמה שניסיתי לעשות יצליח, לא יצליח, כן יצליח, כבר לא ברור מה מפחיד יותר, וכמו שאני רואה את עצמי עלה נידף ברוח, מולי קהל רב נבוך, מתפתל בכיסאות, מרכין ראש, וגם אוהב ומקבל ומתעצם בעצמו, כמו שואב אל תוכו משהו מהאומץ שלי, משהו מהמבוכה שלי. בקיצור זה היה ערב חד פעמי ובלתי נשכח.

והיה גם שיעור על בהירות, על צניעות, ובעיקר על כוחה של האהבה.

למדתי שאני חזקה, עוצמתית אך גם חלשה, נוגעת ללב וגם עצובה מאד. למדתי שיש בי אהבה ושיש לי חברים נפלאים, ושהאהבה הזאת היא הדבר היחיד שיש לו משמעות בכלל, הרבה אחרי שהאורות כבים ואנו שבים לביתינו בין אם לאחר שהריעו לנו על השגינו המופלאים ובין אם נפלנו וזכינו לתרועות על האומץ לחשוף ברבים את שכה קשה לחשוף.

ואתם יודעים מה, לראשונה בחיי הסכמתי להיות חלשה, לא קוהרנטית, מבולבלת, לא מצליחה להתנסח, לאלתר, להגג, לג’נגל עם המילים. עמדתי שם נזופה, מכילה, מקבלת על עצמי את הדין. איזה ערב שזה היה….פשוט לא יאומן.

מה עוד קרה בחודש שעבר?

אז עבר יותר מחודש מאז ואני, כמו שאתם קוראים, עודני בחווייה המסעירה שחוויתי. ובעודי   מתבשלת בתנור, המשיכו להתרחש דברים נפלאים בחודש יולי.

סדנת “מדע ההתעשרות” המופלאה הסתיימה והותירה את כולנו נפעמים ומרוממים. מעט רשמים על הסדנה תוכלו לצפות בוידיאו הבא:

לחצו כאן לצפיה בוידיאו

בנוסף התקיימו במהלך החודש מספר סדנאות אינטואיציה ותקשור שהיו מופלאות ומרתקות, וגם כאן תוכלו לצפות בוידיאו עם רשמים מאחת הסדנאות.

לחצו כאן לצפיה בוידיאו

שיעור על מדע ההתעשרות, מדע הבריאות, מדע המצוינות

ביום ג’ הקרוב, 10 באוגוסט, אקיים שיעור/סדנה על “מדע ההתעשרות, מדע הבריאות, מדע המצוינות”.

האירוע יתקיים ב”מתחם טליה”, רחוב עקיבא 95, רעננה.

“מתחם טליה” הוא מקום קסום ורך שמקיים פעילויות שונות באוירה של הרמוניה ואהבה (לחצו כאן לבקר באתר של טליה), ואתם מוזמנים לבוא ביום ג’ בשעה 20:30 למתחם, ברחוב עקיבא 95 ברעננה, ולשמוע הרצאה חווייתית, סוערת ומרגשת על מדע ההתעשרות. האמת הרצאה  זו לא בדיוק מילה המתאימה, כי מדובר יותר בחגיגה, הפנינג בו תוכלו להכיר את חוקי היקום האוניברסליים וללמוד כיצד לרתום אותם לתועלתכם.

אז אם אתם מבקשים לעצמכם שינוי, נמצאים על פרשת דרכים, רוצים להימצא על פרשת דרכים, חוששים, מלאים ספקות, אבל מתעניינים, וגם אם יש לכם שאלות, תמיהות וספקות – בואו למתחם טליה ביום ג’ בשעה 20:30.

מחיר כניסה: 50 ש”ח.

ניבה לב, דוא“ל: nivalev@012.net.il

טלפון: 052-3225319 03-7440448

אתרים:

www.nivalev.com

www.ktuva.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>