מיקרוסופט, וידיאו והתבוננות פנימית

אתמול הקלטתי סרטון וידיאו מדליק. צילמתי פעם ועוד פעם וכשהייתי מרוצה מהתוצאה התחלתי להעביר אותו למחשב. ואז, אופס…הפתעה. המחשב לא מזהה את המצלמה ואי אפשר להעביר את הסרט. עשרות פעמים העברתי סרטי וידיאו למחשב – ותמיד זה עבד ועכשיו כלום. לא עובד. מה לא ניסיתי? פרקתי את המחשב, חיברתי מחדש את הכרטיס שאחראי על הקשר עם המצלמה, הסרתי תוכנות, התקנתי מחדש תוכנות, הפעלתי וכיביתי את המחשב ואתהמצלמה אלף פעם…וכלום.

לאחר חקירה מאומצת התברר שללא כל התראה מוקדמת, מיקרוסופט עדכנה את מערכת ההפעלה שלה במחשב שלי, ומה שעבד קודם כבר לא עובד יותר. למה? ככה. האמת, זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי איתם, אבל בכל פעם זה מעצבן מחדש. איך יכול להיות שתכונה פשוטה שעבדה יפה קודם עכשיו לא עובדת ומחייבת אותי לשדרג את החומרה ו/או המצלמה ללא כל צורך.
“מיקרוסופט שולטים בחיים שלך”, צרח באוזני העורב התורן, “הם עושים במחשב שלך כבתוך שלהם. ממש האח הגדול. איך הם מעיזים…צריך להגיד לאנשים מהמחאה החברתית למחות גם נגד התאגידים הגדולים ששולטים בחיינו”, וכבר מפלס לחץ הדם שלי החל לעלות. חשתי כיצד הכעס גואה ואליו מתלווים חבריו המאוסים – התיסכול וחוסר האונים. כשסף העצבים שלי הגיע לשיאו, ואני מקללת את מיקרוסופט קללות נמרצות, התקבל אי-מייל מאחת מחברות הקופונים שמציעה במחיר מציאה ממש מצלמת וידיאו מהסוג החדש, כזאת שלא דורשת את כל האקרובטיקה הטכנולוגית בה אני משתמשת כדי לחבר את מצלמת הוידיאו המיושנת שלי.

האמת, זה חודשים רבים שאני אומרת לעצמי “ניבה, את זקוקה למצלמת וידיאו חדשה, פשוטה, מתוחכמת ומשוכללת יותר שתאפשר לך לצלם את סרטוני הוידיאו המדליקים שלך ביתר קלות”. אבל אתם יודעים – יש סדרי עדיפויות, מה רע במצלמה הנוכחית? ואיזה מצלמה לקנות? ובאיזה מחיר? ואולי בכלל עדיף לחכות למודל חדש יותר… אבל עכשיו כשאני עם הגב אל הקיר באדיבות חברת מיקרוסופט האימתנית, לא נותרה לי ברירה. כשמפלס לחץ הדם ירד קמעה נזכרתי שהסרטון שזה עתה צילמתי עוסק בהתבוננות פנימית, שלווה והתרגעות, ואני אומרת לעצמי “הי ניבה, את לא מהסנדלרים האלה שהולכים יחפים, נכון? תזמיני כבר את המצלמה החדשה ותרגיעי…”

מוסר השכל
רוב בני האדם אינם מרוצים מעצמם. הם בטוחים שעליהם להשתנות, לשחרר הרגלים ישנים, להתאמץ, לקבל החלטות חדשות, נוקבות, להיות נחושים יותר, החלטיים יותר, מעשיים יותר, רוחניים יותר, לעשות ספורט, לרדת במשקל, לגלות סבלנות כלפי בני הזוג ומה לא. הבעיה היא שזה לא עובד. כמו דיאטות, כמו אלף החלטות שהחלטנו – ברוב המקרים אנו מוצאים את עצמנו תקועים עם אותם הרגלים שנדבקים אלינו כמו קרציה לאוזנו של כלב. אבל אז החיים טופחים על פרצופנו ואנחנו מוצאם את עצמנו עם הגב אל הקיר או עם הגב אל מיקרוסופט, ובלית ברירה משנים.
למזלנו החיים אינם סטאטיים. שום דבר אינו עומד על המקום, הכל זז, גדל, צומח, מתכלה, מתבלה, משתנה ואין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות בקשר לה. למזלנו, החיים חכמים, חזקים ומהירים מאתנו. אילו היינו נכנעים מראש ומקבלים על עצמנו אמת פשוטה זו, חיינו היו נצבעים בוורוד עז תכף ומיד.
במקום להשקיע אנרגיה בניסיונות שווא לשנות את שכל-כך קשה לשנות – מומלץ להרגע ולקבל את עצמנו כפי שאנחנו, ולסמוך על החיים שבבוא העת, כשנהיה מוכנים לכך יגיע לא רק הכוח לשנות אלא תגיע גם גם האלטרנטיבה. כלומר לא רק שמיקרוסופט יחסמו את דרכי הישנה, אלא שמצלמה חדשה תפלס את דרכה לעברי בדיוק מתימטי ובתיאום מושלם. במילים אחרות, כשהבעיה תתדפק על דלתך היא תגיע ביחד עם הפיתרון. תפקידך בכוח – להסכים לראות גם את הפיתרון הכלול בהצעה הנדיבה, ולא רק את הבעיה, וזו, ידידי, בעיה לא קטנה…
במילים פשוטות, קבלה עצמית זו הדרך הקצרה, הבטוחה והנעימה ביותר לשינוי. הרפייה במקום התנגדות, שחרור במקום לחץ, קבלה עצמית במקום לעשות שרירים, אלה ולא אחרים יבטיחו לנו את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר, וכמובן באופן הבריא ביותר.

למה אני מספרת לכם את כל זה?
כי כשאני משבחת באוזני תלמידי ולקוחותי את נפלאות הקבלה העצמית מיד עולה השאלה הנצחית “טוב אבל איך בדיוק עושים את זה? איך אדם לחוץ כמוני יכול בכלל להתחיל לחשוב על התרגעות?”
ועל כך אני משיבה שקיימים אינספור כלים שמלמדים אותנו את אמנות הקבלה העצמית. הכלי הפשוט והעוצמתי ביותר שאני מכירה הוא התבוננות פנימית, מה שמכונה במחוזותינו “מדיטציה”.
המילה מדיטציה, כמו המילה אינפלציה, כמו גרביטציה לא ממש מעוררת חשק להרגע, ובאמת טרם נמצאה לה מקבילה הולמת בשפה העברית, למרות שבימינו תחת כל עץ רענן יש מישהו שמלמד מדיטציה.יש מדיטציה קבלית, ויש מדיטציה יהודית, ויש מדיטציה הודית, וסינית, ויפנית . אני אוהבת להשתמש במונח “התבוננות פנימית”, ובכל מקרה מה שחשוב זה מה זה עושה ולא איך קוראים לזה.
מדיטציה זוהי דרך להתאזן, לכייל את הכלי, לכוון את המיתרים, לחזור לנקודת האפס, אל המוצא, למקום ממנו הדברים מתחילים, לטעון מצברים – בקיצור להרגע!
כשאנחנו עוצמים עיניים וצוללים לעולם הפנימי קורים מספר דברים בו זמנית – קודם כל אנחנו מתוודעים לעולם עצום ממדים, עשיר מאין כמוהו, נשגב ומלא הוד שרוחש חיים בתוכנו כל הזמן, לעתים ללא ידיעתנו. זהו הסוד השמור בעולם – בתוכנו קיים עולם בלתי מוגבל של כל הטוב שבעולם. הסוד השני – כל שעלינו לעשות כדי ליהנות ממנו זה לשים אליו לב. כן, כן. לשים לב. לא צריך לטפס על הרים ולא לרדת בגאיות, ולא לחצות נהרות ומדבריות, ולא לגלוש שעות באינטרנט, אלא רק לשים לב. כמה פשוט, כמה גאוני.

הדבר השני שקורה לנו כשאנו מתבוננים פנימה זה שאנחנו מתוודעים לקונפליקט הנצחי בין עולם מחשבות הסרק לעולם הפנימי – מעין מלחמת בני אור בבני חושך בזעיר אנפין, או לא כל-כך בזעיר אנפין. המלחמה הזאת מנהלת את חיינו מבוקר עד ערב. התבוננות פנימית מאפשרת לנו לבחור פעם אחר פעם בבני האור, ולנצח את המערכה.
וישנם עוד יתרונות רבים אחרים שקצרה היריעה מלהכיל, זה טוב ללחץ דם, לנפש, לזוגיות, להורים ולילדים, ובעיקר זה פותח בפנינו את הפרסקטיבה הרוחנית האדירה ממנה אנו באים, את מקור החיים, לא פחות. ואני כבר לא מדברת על כך שזה יותר בריא מריטלין, כדורי הרגעה ותרופות פסיכיאטריות, אין שום תופעות לוואי וזה הרבה הרבה יותר נעים.
הבעיה היא שאנשים רבים אינם יודעים כיצד לעשות זאת וגם כשהם לומדים הם מתקשים מאד לשבת ולתרגל את הטכניקות הפשוטות בתכלית הכרוכות בכך (ודרך אגב, קיימות מאות טכניקות). ישנם אנשים שפשוט אינם יודעים מי הם ללא לחץ, מתח וחרדה. כאילו הלחץ מגדיר את זהותם, והרעיון שיחיו ללא לחץ משול אצלם למוות ממש. ועל כך נאמר, הסירו דאגה מליבכם. כל עוד אתם נושמים – החיים שומרים אתכם במתח, ועוד איזה מתח, משאיפה לנשיפה, ועוד שאיפה ועוד נשיפה. זהו המתח הטבעי של החיים שפועל באופן אוטומטי ואינו בתחום אחריותכם. כל מתח אחר הוא מיותר במקרה הטוב ומזיק עד מזיק מאד במקרה הפחות טוב.

טוב, תכל’ס מה את רוצה להגיד?
כשפנו אלי מספר אנשים וביקשו שאעזור להם ואפתח קבוצת מדיטציה – הרמתי את הכפפה. לא מייד אמנם, ורק לאחר מספר נדנודים, אבל לבסוף זה קרה.
אז הנה מבזק החדשות:
בכל יום א’ בשעה 20:00 מתקיים בביתי ערב של מדיטציה בקבוצה. ערב של התרגעות הכולל גם שיעור קצר על נושאים שעל סדר היום מהפרספקטיבה הרוחנית, ובסך הכל שעה וחצי של התרוממות רוח.
אם אינכם מצליחים להיכנס פנימה בכוחות עצמכם, הראש משגע אתכם, אין לכם סבלנות, אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, אתם רוצים לנסות לצלול פנימה בקבוצה – קבוצת המדיטציה השבועית היא הפיתרון עבורכם.
כדי להתנסות בערב כזה, ללא כל התחייבות, אתם מוזמנים להתקשר ולהזמין מקום. כרגע הקבוצה קטנה ויש מקום, אבל מי יודע…
מחיר מפגש: 60 ש”ח בלבד. מחיר קטן – ערך עצום!
מאחלת לכולם שנה נפלאה של עשייה, צמיחה, אהבה גדולה וקבלה עצמית.

טלפון להזמנות: 052-3225319

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>