על התעשרות ואהבה עצמית

בסדנאות “מדע ההתעשרות” שאני מעבירה תמיד מגיע הרגע בו מישהו שואל מה צריך לעשות כדי להתעשר. כולם מבינים פחות או יותר את ההיגיון של חוק המשיכה, כולם מבינים שבכוח המחשבה אנחנו יכולים ליצור שפע, אבל מה שלא ברור זה איך הם בדיוק עושים זאת. כלומר, מה צריך לעשות אחרי שחשבנו, וחשבנו עוד קצת, והחלטנו שאנחנו רוצים להתעשר.

קודם כל עלי לומר שלכל אדם יש ייעוד. כולנו נבראנו מצוידים בתכונות מסוימות שמאפשרות לנו למלא ייעוד זה, כאשר נגלה מהו. חלק מהאנשים יודעים מה ייעודם בעולם ומה היו רוצים לעשות. לאלה יש תמונה פחות או יותר ברורה אותם הם צריכים לממש בעזרת התכונות בהן ניחנו. אחרים אינם יודעים אפילו את זה, ולפני שיתעשרו עליהם לברר לעצמם מה ייעודם.

היכולת שלנו להתחבר עם ייעודנו קשור קשר הדוק עם מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, עם הדימוי העצמי שלנו, רמת התמיכה והעידוד בה זכינו בילדותנו – כל אלה קובעים את מידת הקלות בה נזהה את הייעוד לשמו אנו חיים. אולם העבודה שלא זכינו לילדות תומכת אין פירושה שאין לנו ייעוד או שלא נוכל למצאו. על ידי תיקון הדפוס השגוי, המעוות, נטול התמיכה, נוכל לזהות את ייעודנו ולפתוח במערכה למימושו.

לשם כך דרושה אהבה עצמית. טונות של אהבה עצמית שיפוגגו ויאירו את החושך שבתוכנו ויחזירו אותנו למצב תקני של אדם אוהב בעל דימוי עצמי גבוה.

איך נשיג אהבה עצמית? בכל דרך אפשרית. אחת הדרכים האהובות עלי ושאף הניבה תוצאות מצוינות עבורי ועבור רבים מלקוחותי, היא שיטת ההיגדים שהומצאה על ידי לואיז היי המופלאה.

טכניקה זו מאפשרת המרת התבניות והפרדיגמות הישנות בתת המודע שלנו בתבניות ופרדיגמות חדשות. הרעיון- כדי לנצח את ההטבעות שהוטבעו בילדותנו צריך לחזור מספיק פעמים על המסרים החדשים עד שייקלטו. כמה זה מספיק פעמים? הרבה. המון. המון המון. עד שייקלטו.

כיצד נדע אם נקלטו? כשכל המחשבות השליליות יומרו בחיוביות נדע שנקלטו. נדע גם כי תוצאות חיינו יתחילו להיות חיוביות הרבה יותר משליליות, האיזון החיובי יישמר, ונחוש שאנו שטים כמו על מי מנוחות ממשימה מהנה אחת לשניה. אז נדע שהגענו לייעודנו ושאנו בדרך להתעשרות.

אהבה עצמית נשיג גם מקריאת ספרי השראה, האזנה לדיסקים של השראה והתבוננות באנשים מצליחים, בחיים ובספרים.

הקיפו את עצמכם באנשים מפרגנים ומעודדים. את כל המבקרים והשופטים הוציאו מחייכם, די לכם בשופט שגר במוחכם. אינכם זקוקים לשופט חיצוני.

פזרו מסרים חיוביים במקומות שונים בבית, מנו את הדברים הטובים שאירעו בכל יום, והקפידו להימנע משיפוטיות וביקורת. דיאטת רעב ממש. כך תתקרבו צעד אחר צעד לעבר היעד שהצבתם, כשאתם אוהבים את עצמכם, מאמינים ותומכים ביכולתכם לממש כל מה שתחפצו.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>